Dzieje się…..

Fundacja POZYTYW  w dniu 4 listopada  2022 r.  zorganizowała  dla przedstawicieli instytucji pomocy społecznej spotkanie pt.

„ Rodzaje, częstość występowania i leczenie

zaburzeń i chorób psychicznych

Spotkanie poprowadziły:

Elżbieta Roszczak – Prezes Fundacji POZYTYW, specjalista psychoterapii uzależnień

Małgorzata Kwiatkowska -Kierownik Przychodni Zdrowia Psychicznego CENTRUM-w Siedlcach- psycholog, psychoterapeuta

Agnieszka Dziewulska – lekarz, specjalista psychiatra

Celem spotkania było podniesienie wiedzy, wymiana doświadczeń i możliwości współpracy pracowników instytucji i organizacji działających w zakresie pomocy społecznej i pracowników służby zdrowia pracujących w obszarze zdrowia psychicznego.

Specjaliści prowadzący spotkanie przedstawili bezpłatną ofertę usług Przychodni Zdrowia Psychicznego w Siedlcach, ul. Sokołowska 161 oraz realizowane projekty i możliwości wsparcia Fundacji POZYTYW w Łosicach.

Wspólnie zastanawiano się nad tym jak wspierać osoby z zaburzeniami i chorych psychicznie oraz ich bliskich  a także jak motywować ich do wizyty u psychiatry, do psychologa, zachęcać do podjęcia psychoterapii, terapii uzależnień.

Rozmawiano o tym jakie działania są potrzebne aby nie stygmatyzować osoby z zaburzeniami psychicznymi i chorych psychicznie oraz jak obalać mity i stereotypowe myślenie  w tym obszarze, które najbardziej ograniczają dostęp do specjalistów i terapii.

Zadanie publiczne : ”Dość Stygmatyzacji – 2022 „ dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

O autorze

Fundacja Pozytyw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *