FUNDACJAPOZYTYW

Pomoc dla OSP (osób stosujących przemoc) w subregionie siedlcekim 2018

„Przemoc to zamierzone działanie lub zaniechanie działania jednej osoby wobec drugiej, które – wykorzystując przewagę sił – narusza prawa i dobra osobiste człowieka, powodując cierpienie i szkody, wobec których osoba ta nie jest w stanie się bronić”.

W programie oferujemy kompleksowe działania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w związku z alkoholem na terenie subregionu siedleckiego, obejmującego Miasto Siedlce, powiat ziemi siedleckiej, powiaty: łosicki, sokołowski i węgrowski.

Oferujemy:

  • warsztaty korekcyjno-edukacyjne
  • konsultacje indywidualne i mobilne z OSP w rodzinie w związku z alkoholem, które prowadzone będą w siedzibach ośrodków pomocy społecznej i bezpośrednio na terenach wiejskich
  • szkolenie dla kadr instytucji, organizacji i służb działających w obszarze przeciwdziałania przemocy.

 

Projekt kierowany jest do osób stosujących przemoc w rodzinie, mieszkających na terenie subregionu siedleckiego. Uczestnikami projektu będą dorosłe osoby: kobiety i mężczyźni stosujący wszelkie formy przemocy.

Przemoc w rodzinie, niezależnie od formy i obiektów, w które jest wymierzona, wykazuje  tendencję do nakładania się jej form i rodzajów, dlatego tak istotne jest zwracanie uwagi na każdy jej przejaw, aby się nie utrwalała i nie przeobrażała w bardziej destrukcyjną.

 

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego 

 

O autorze

Fundacja Pozytyw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *