Ustawienia

Fundacja POZYTYW  w dniu 4 listopada  2022 r.  zorganizowała  dla przedstawicieli instytucji pomocy społecznej spotkanie pt. „Rodzaje, częstość występowania i leczenie zaburzeń i chorób psychicznych”

Spotkanie poprowadziły:

  • Elżbieta Roszczak – Prezes Fundacji POZYTYW, specjalista psychoterapii uzależnień
  • Małgorzata Kwiatkowska -Kierownik Przychodni Zdrowia Psychicznego CENTRUM-w Siedlcach- psycholog, psychoterapeuta
  • Agnieszka Dziewulska – lekarz, specjalista psychiatra

Celem spotkania było podniesienie wiedzy, wymiana doświadczeń i możliwości współpracy pracowników instytucji i organizacji działających w zakresie pomocy społecznej i pracowników służby zdrowia pracujących w obszarze zdrowia psychicznego.

Specjaliści prowadzący spotkanie przedstawili bezpłatną ofertę usług Przychodni Zdrowia Psychicznego w Siedlcach, ul. Sokołowska 161 oraz realizowane projekty i możliwości wsparcia Fundacji POZYTYW w Łosicach.

Wspólnie zastanawiano się nad tym jak wspierać osoby z zaburzeniami i chorych psychicznie oraz ich bliskich  a także jak motywować ich do wizyty u psychiatry, do psychologa, zachęcać do podjęcia psychoterapii, terapii uzależnień.

Rozmawiano o tym jakie działania są potrzebne aby nie stygmatyzować osoby z zaburzeniami psychicznymi i chorych psychicznie oraz jak obalać mity i stereotypowe myślenie  w tym obszarze, które najbardziej ograniczają dostęp do specjalistów i terapii.

Zadanie publiczne : ”Dość Stygmatyzacji – 2022„ dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Logo Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej Logo Województwo Mazowieckie  Logo Mazowsze dla organizacji pozarządowych