Ustawienia

Celem programu korekcyjno-edukacyjnego jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności samokontroli i kształtowanie pozytywnych wzorców relacji interpersonalnych u osób stosujących przemoc. Oddziaływania korekcyjno-edukacyjne, mają wpływać również na uzyskanie zmiany postaw i zachowań tych osób, dlatego też są skutecznym sposobem realizacji programu ochrony ofiar przemocy domowej.

Osoba, która na co dzień stosuje przemoc wobec bliskich, jeżeli nie nauczy się porozumiewać bez przemocy, po odejściu od żony/męża lub partnerki/partnera często nadal jest przemocowa wobec innych bliskich.

Program kierowany jest w szczególności do:

  • osób skazanych za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, odbywających karę pozbawienia wolności w zakładach karnych albo wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary, zobowiązując do uczestnictwa w oddziaływaniach korekcyjno-edukacyjnych;
  • osób stosujących przemoc, które zakończyły podstawowy etap terapii leczenia uzależnienia od alkoholu lub narkotyków, innych środków odurzających, substancji psychotropowych albo środków zastępczych i czynności, dla których oddziaływania korekcyjno-edukacyjne mogą stanowić uzupełnienie podstawowej terapii;
  • osób, które w wyniku innych okoliczności zgłoszą się do uczestnictwa w programie korekcyjno- edukacyjnym (w tym m. in. osoby nie radzące sobie ze złością, które rozładowują napięcia poprzez zachowania agresywne).

Osoba, która zostaje skierowana do programu, to tak jakby dostała ostrzeżenie, żółtą kartkę, że jeżeli nie zmieni swojego zachowania, to spotka ją kara, ponieważ stosowanie przemocy domowej nie może być bezkarne. W programie dostaje wiedzę i podnosi umiejętności lepszego radzenia sobie ze swoimi uczuciami i emocjami, uczy się zaspokajania potrzeb, bez krzywdzenia innych.

Na każdym etapie udziału możliwe jest otrzymanie przez uczestnika potwierdzenia o zakwalifikowaniu do programu i ilości godzin uczestnictwa.

Fundacja POZYTYW zachęca do stałej współpracy sądy, służby, instytucje i organizacje pracujące w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej.

Oferujemy realizację Programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla mieszkańców podregionu siedleckiego. Istnieje możliwość umówienia spotkań na terenie OPS całego podregionu siedleckiego.          

 W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z pracownikiem Punktu Konsultacyjnego programu tel. 693 570 205

Tytuł zadania publicznego: „Program korekcyjno-edukacyjny dla OSP w podregionie siedleckim 2024-2025 r. RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

 Logo Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej  Logo Mazowsze dla organizacji pozarządowych Logo 25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego