11 października 2024 r w Siedlcach odbyła się Konferencja pt. „Razem przeciw przemocy” dla pracowników instytucji i służb pomocy pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej zorganizowana przez Fundację Pozytyw.
Podczas konferencji poruszyliśmy następujące tematy:
- Współpraca instytucji, służb i organizacji w celu zwiększenia skuteczności w przeciwdziałaniu przemocy domowej.
Prelegentem była Magdalena Ozygała - familiolog, psycholog psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, przewodnicząca Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy. - Pierwszy kontakt przedstawicieli instytucji i służb z osobami doznającymi przemocy i osobami stosującymi przemoc w związku z wdrażaniem Procedury Niebieskiej Karty
Powyższe zagadnienie szczegółowo i z wielkim zaangażowaniem przedstawiły:
- Dominika Lefanowicz - konsultantka ds. przeciwdziałania przemocy, od 2020 roku związana zawodowo z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS, I i II stopnia TSR, Studium Pracy z Osobami Stosującymi Przemoc, trenerka grup korekcyjno-edukacyjnych oraz
- Monika Koćwin - magister psychologii, specjalność: psychologia kliniczna, absolwentka I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Od 2016 konsultantka w Ogólnopolskim w Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia. Jedna z koordynatorek pogotowia, trenerka grup wsparcia psychologiczno – terapeutycznych, członek Zespołu Interdyscyplinarnego w Warszawie - dzielnicy Wawer, realizatorka szkoleń dla służb warszawskich, wykładowczyni Studium Przeciwdziałania Przemocy Domowej.
Udział w konferencji był bezpłatny.
Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konferencji „Razem przeciw przemocy” wszystkim uczestnikom. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło przedstawicieli instytucji i organizacji, które na co dzień zajmują się przeciwdziałaniem przemocy domowej, głównie pracowników Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, również kuratorów i pedagogów. Dzięki ich wiedzy, doświadczeniu oraz zaangażowaniu mogliśmy wspólnie rozmawiać o wyzwaniach, przed którymi stoi nasze społeczeństwo, oraz poszukiwać skutecznych rozwiązań w walce z przemocą. Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom i prelegentom za aktywne włączenie się w dyskusję. To dzięki Waszemu wsparciu możemy budować przestrzeń do dialogu i działania na rzecz osób dotkniętych przemocą. Nasza misja się nie kończy – wspólnie będziemy kontynuować działania na rzecz społeczeństwa wolnego od przemocy. Już teraz zapraszamy na kolejne inicjatywy Fundacji Pozytyw. Razem mamy siłę, aby zmieniać rzeczywistość na lepsze!
Jak widać na załączonych zdjęciach uczestnicy dopisali, udział wzięło niemal 30 osób. Niezwykle nas cieszy chęć współpracy i zaangażowanie pracowników i służb zajmujących się tematyką przemocy domowej.
Galeria zdjęć
Materiały do pobrania
Tytuł zadania publicznego: „Stop Przemocy 2024-2026”
Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego


